Projekty architektoniczne i urbanistyczne

Biuro architektoniczne ATELIER PS zostało założone przez dwóch absolwentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach architektów Mirosława Polaka oraz Marka Skwarę. Po zagranicznych praktykach w Szwecji, Wielkiej Brytanii, USA i Niemczech prowadzą swoją działalność w Polsce w pracowni w Katowicach oraz w Warszawie od ponad 30 lat. To czas, który pozwolił na zdobycie bogatego bagażu doświadczeń i osiągnięcie wielu sukcesów zawodowych. W Atelier PS powstają autorskie, innowacyjne projekty, które cieszą się uznaniem zarówno w kraju, jak i za granicą.

Biuro mieści się w Katowicach i ma na swoim koncie ponad 300 projektów. Wiele z nich zostało docenionych przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich i Oddziały SARP w Katowicach i Krakowie, oraz odniosło sukcesy zarówno na krajowych, jak i międzynarodowych konkursach architektonicznych. Były eksponowane na zagranicznych wystawach w Londynie, Chicago, Berlinie, Paryżu czy Wenecji.

Nasze projekty

Chcąc zapoznać się z pracami powstałymi w biurze architektonicznym ATELIER PS, warto przejrzeć zakładkę projekty. Znajdują w niej wizualizacje oraz zdjęcia przedstawiające nasze realizacje. Wiele z nich wzbogacono opisami, które pozwalają na głębsze ich poznanie . Nasze realizacje to obiekty mieszkalne, biurowce, obiekty wyższych uczelni, salony samochodowe, centra handlowe i usługowe, urzędy i obiekty sakralne, wnętrza publiczne i prywatne. Wśród nich znaleźć można:  Dom Wysokich Drzwi w Katowicach, Rektorat Uniwersytetu Śląskiego i obiekty Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, Salony Toyoty, Skody, BMW,  Hondy w Katowicach, obiekty Caterpillara  oraz wiele innych obiektów architektury współczesnej i nie tylko. Swoją pracą jesteśmy w stanie stworzyć nietuzinkowe realizacje, jak i tchnąć zupełnie nowe życie w te już istniejące. Tak jak w odrestaurowane wnętrza browaru w Pałacu Donnesmarcków, czy wnętrza Bastionu Św.Barbary na Jasnej Górze. Każdy projekt jest unikalny i dopasowany do indywidualnego charakteru danego miejsca.

pl_PLPolski
en_GBEnglish (UK) pl_PLPolski